Ismeri a Chelidonium majus nevű növényt? Ismertebb nevén parlagfű, valószínűleg mindenki látta már legalább egyszer, még ha talán tudtán kívül is. A falakon feltűnésmentesen növekvő növényt gyakran figyelmen kívül hagyják vagy gyomnövényként utasítják el. A parlagfű a mákfélék (Papaveraceae) családjába tartozik, zöld levelei és sárga virágai vannak, és akár 70 cm magasra is megnőhet.
Ha letörjük a szárát, a tejcsövekből sárgás-narancssárga színű, tejszerű nedv távozik, amely mérgező. Ezért erősen ellenjavallott az elfogyasztása vagy teaként való elkészítése! A parlagfüvet ősidők óta gyógynövényként használják, és nagymamám sikeresen kezelte vele egy szemölcsömet. Tudományosan bizonyított, hogy a növény tartalmaz néhány alkaloidát (az emberi szervezetre ható kémiai anyagok vegyületei). Ősszel ezek a gyökérben találhatók, amely ilyenkor erősen mérgező. A parlagfű sokféleképpen hat: antibakteriális, vírusellenes, enyhén szövetkárosító és gombaellenes.
A parlagfű alkalmazási területei
A parlagfű gyógyító vagy nyugtató hatású lehet köszvény, reuma, szemölcsök, ekcéma, pattanások, lépbetegségek és szembetegségek esetén (Maria Treben esküszik rá).
A parlagfű a szemölcsök kezelésére
A gyógyszertári tinktúrák vagy a nitrogénnel történő égetés gyakran nagyon károsítja a bőrt, különösen a környező bőrt. Emiatt sokan először ar természethez fordulnak, hogy megszabaduljanak a csúnya bőrkinövésektől (gyakran a lábon vagy a kézen) vagy a tyúkszemektől. A szemölcsök ellen a parlagfűvel való küzdelemhez a növény nedvét (amelyet frissen kell gyűjteni a természetből, hogy ne száradjon ki) naponta kétszer-háromszor kell az érintett területre felvinni. A környező bőrt vazelinnel kell védeni az egészséges bőrre kenve, hogy az egészséges szövetek ne sérüljenek. A lé maró hatású, és fokozatosan feloldja a szemölcsöt. És amire még szükséged van: Türelem! Mert a szemölcsök nem tűnnek el egyik napról a másikra. Egy kis vigasz: bosszantóak, de nem a világ vége.
A parlagfű a gyógyszeriparban is elismert gyógyszerösszetevő, például a rák ellen. Természetes növényi formája mellett kapszula, tea, balzsam és cseppek formájában is megtalálható.
1 Trackback / Pingback
Comments are closed.