Az illó kámforolajat a több mint 30 méter magasra növő kámforfa fájából nyerik. Elsősorban légzőszervi és izombántalmakra, valamint a helyiség levegőjének javítására használják.
Esszenciális kámforolaj
A tényleges hatóanyag csak akkor képződik, ha a kámforfa több mint 25 éves. Ekkor desztillációval nyerik ki a Kínában és Indiában őshonos fa fájából és leveleiből. A gyógyászatban a kámfor illóolajat számos területen használják, például légzőszervi megbetegedések, reuma, gombás fertőzések és még sok más területen. A kámfort azonban csak nagyon takarékosan szabad használni, mivel irritálja a bőrt, és túlzott mennyiségben mérgező.
A kámfor esszencia a bőrápolásban
A bőrápolásban a kámforesszenciát a zsíros és foltos bőrre gyakorolt fertőtlenítő hatása miatt használják. A kámfort tartalmazó ápolószerek pattanások esetén is alkalmasak. Az olaj fokozza a vérkeringést és megakadályozza az új foltok kialakulását. Ügyelni kell azonban arra, hogy a kámforolajat csak erősen hígítva, például hidratáló olajjal együtt használjuk. Ha zsíros és hibás a bőre, ügyeljen arra, hogy bőrápolásához nem komedogén olajat használjon.
Amit még tudnia kell
- INCI: Cinnamomum Camphora (kámfor) faolaj
- Botanikai név: Cinnamomum camphora
- Kivonás: Gőz-desztilláció
- Növényi rész: A fa fájából
- Illatjegy: csúcsillat
- Figyelmeztetések: Figyelmeztetések: A füstölő illata nem tartalmaz illatanyagot: Az esszencia nem alkalmas kisgyermekek, terhes nők és epilepsziások számára. Kérjük, hogy a kámforesszenciát soha ne szedje belsőleg, és csak nagyon takarékosan használja külsőleg.
- Felhasználás: A kámfor a kámfornak a kámfortartalmú kámforral történő felhasználása esetén: A kámforfa olaja alkalmas zsíros, hibás bőrre és pattanásokra. Antibakteriális és vírusellenes hatást is tulajdonítanak neki. Azt is mondják, hogy segít az izom- és ízületi panaszoknál, valamint a stressz és a kimerültség oldásában.
Kérjük, mindig olvassa el a „Mit kell szem előtt tartani az illóolajok használatakor” című cikket, mielőtt valamelyik olajat használná!
Hallo,
ich würde gerne ätherische Öle in Seife verwenden.
Ich würde gerne wissen, wieviel dürfte man überhaupt in der Gesamtsumme an ätherischen Öle in Seifen verwenden?
Wenn ich z. B. eine heißverseifte Seife mache. Würde ich das ja nach der Verseifung mit dem Überfettungsöl hinzugeben. Wäre es die gleiche Gesamtsumme wie oben, oder da es ja nicht wie in einer kaltverseiften verseift wird, könnte es stärker wirken, wieviel dürfte man also bei einer HP Seife verwenden? Auch würde ich die Frage gerne im speziellen zu Kampfer, Zitrone, Zitronenmelisse stellen, da diese ja unter Umständen aggressiver wirken würden.