A magnóliafák gyönyörű, nagyon illatos virágokat hoznak, amelyek azonban gyorsan elhalványulnak. Kertjeinkben a fák virágzási időszaka tavasszal csak néhány hétig tart, az örökzöld magnólia virágzik a legtovább. Az egzotikus, intenzív virágillatú magnóliavirágokat az ayurvédikus receptekben, szobai illatosításra és parfüfümökben használják. Erre a célra használják a magnólia illóolaját, amelyet a virágokból vízgőz-desztillációval nyernek ki.
Magnólia virág (Michelia alba) – magnólia illóolaj
A magnólia a világ egyik legősibb fája, amelyet főként Japánban és Kínában termesztenek. A magnóliavirág illata édes, egzotikus és virágos. Gyakran használják a parfümiparban. A magnólia virágának illóolaját a szirmokból történő kivonással nyerik. A parfümiparban való felhasználásán kívül az aromaterápiában is használják, mivel csillapítja a dühöt és az izgalmat, és segít az ingerlékenységen. Csökkenti a vérnyomást és megnyugtatja a szívet. A kozmetikumokban a magnóliának sejtmegújító tulajdonságokat tulajdonítanak.
Amit még tudnia kell
- Botanikai neve: Michelia champaca
- Kivonás: Gőzdesztilláció
- Növényi rész: A virágból
- Illatjegy: Szívjegy
- Harmónia más illatokkal: Az illóolaj harmonizál többek között a rózsával, szantálfával, jázminnal, cédrusfával, linalo fával és ylang-ylanggal.
- Figyelmeztetések: Használata terhesség alatt nem ajánlott.
- Használat a bőrápolásban: Az olajat leginkább a parfümiparban használják, de exkluzív kozmetikai termékekben is alkalmazzák.
- Bőrápolási tipp: 10-20 csepp illóolaj-kivonatot (lehetőleg bio-minőségűt) keverjen össze 50 ml mandulaolajban, majd masszírozza be a bőrbe. Jobb óvatosan adagolni, mivel az illatanyag nagyon erős.
- Hatás a pszichére: Állítólag hatásos a stressz és a kimerültség ellen.
Kérjük, mindig olvassa el a „Mit kell figyelembe venni az illóolajok használatakor” című cikket, mielőtt valamelyik olajat használná!