A méhpempő története valószínűleg egyidős az emberiség egészének történetével. Az első feljegyzések az ókori civilizáció fellegváraiban, különösen a rómaiaknál és a kínaiaknál találhatók. Már az ókori Egyiptomban is általánosan használták a méhpempőt és a propoliszt a múmiák tartósítására.
Az ókori Görögországban a méhpempőt csodaszernek tartották, és Hippokratész a sebek gyógyítására használta. A méhpempő egyenesen a méhkaptárból származó termék, amelyet évszázadok óta természetes gyógyszerként használnak. Különböző betegségek enyhítésére és különböző panaszok leküzdésére használható.
A méhpempőt általában méhragasztó, méhgyanta, méhpempő vagy méhpempő viasz néven ismerik. A méhek köztudottan nagyon hasznosak az ökoszisztéma számára, a méhcsaládot alkotó rovarok kolóniája akár 30 000 állatból is állhat. A méhpempő segít nekik semlegesíteni az idegen testeket a méhkaptárban, így a csíraszennyezés nem jelent problémát.
A méhpempő cseppek, por, kenőcsök és kapszulák formájában kapható. A méhpempő kenőcs különösen alkalmas az ekcéma leküzdésére vagy általános sebkezelésre. Rendkívül jól kenhető és gyorsan felszívódik. A méhpempő krém mindennapos bőrápolásra használható, és különösen hasznos lábgomba és ekcéma esetén. A tinktúra lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy hajszálpontosan járjon el, hígítatlanul alkalmazzák, és egy rendkívül hatékony, alkohollal kevert természetes termék.
A méhpempő a kozmetikumokban
Különösen a nők vannak meggyőződve a méhpempő hatásáról, mivel állítólag csökkenti a ráncok kialakulását, pozitívan hat a kollagéntermelésre, kisimítja a bőrt és antibakteriális hatású. A kozmetikai termékek mindenekelőtt sokoldalúságukkal nyűgöznek le. Teljesen mindegy, hogy a bőr érett, érzékeny vagy dehidratált.
Ha a méhpempőt krémben használjuk, pozitív hatással van a bőr öregedésére. Úgy tűnik, hogy az ok az A- és E-vitamin összetevőiben rejlik. Tápláló tulajdonságai szó szerint úgy hatnak a bőrre, mint a fiatalság kútja, és a benne lévő anyagok fokozzák a kollagénképződést.
A méhpempő igazi mindenes
A zselé különböző betegségek esetén segít, és belsőleg és külsőleg egyaránt alkalmazható. Egyesek a reggeli zsemlére szedik, míg mások vízzel hígított tinktúrát használnak lenyelésre.
A méhpempő azon kevés természetes gyógymódok egyike, amely vitathatatlan. A napi adag azonban nem haladhatja meg a 250 milligrammot. A méhészeti terméket más hatóanyagokkal együtt is kínálják. Ezek közé tartoznak többek között:
- Méz
- Virágpor
- Vitaminok
A fő összetevők a következők:
- Tiamin
- Riboflavin
- Niacin
- Piridoxin
- Biotin
- Folsav
A méhpempő alkalmazása motiválatlanság és étvágytalanság, valamint fogyás és általános fizikai gyengeség esetén ajánlott. Segít továbbá érelmeszesedés, máj-epile érzékenység, depresszió és bőrbetegségek ellen. A méhpempő megakadályozza a bőr kiszáradását, és egyes beszámolók szerint még az influenza ellen is hatásos. Túladagolás normális körülmények között nem fordulhat elő, amennyiben a betegtájékoztatót betartják.
A szuperélelmiszer méhpempő
Különösen a sportolók tudják hasznosítani a méhpempő előnyeit, mivel pozitívan hat az egész immunrendszerre. Természetesen ez csak akkor lehetséges, ha más kritériumokat is figyelembe vesznek vagy kiküszöbölnek. Ezek közé tartozik az egészségtelen életmód, a dohányzás, a túl sok alkohol vagy a stressz. Ha ehhez hozzáadjuk a kalóriadús étrendet, az alváshiányt vagy a túlhajszoltságot, akkor mindez elég ahhoz, hogy az egész rendszer zavarba jöjjön. Ennek jelei az energiahiány, a gyenge koncentráció és a fáradtság. Az emberek állandóan fáradtnak érzik magukat, és fogékonyabbak a fertőzésekre.
A méhpempő ampullában, ivópalackban, kapszula formájában vagy étrend-kiegészítőként kapható gyógyszertárakban és bioboltokban. A zselé valódi hatóanyag-koktélt tartalmaz, amely hozzájárulhat a pozitív közérzethez.
Mellékhatások
A méhpempő előállítása nagyon összetettnek mondható. Az eredmény azonban kiváló minőségű, mivel a termék általában jól tolerálható.
Nem ismertek olyan mellékhatások, amelyek negatív hatással lennének az egészségre. Az érzékeny egyéneknél azonban előfordulhatnak allergiás reakciók, amelyek légzési problémákban, bőrreakciókban vagy duzzanatban nyilvánulhatnak meg.
A krónikus légzőszervi betegségben szenvedőknek vagy asztmás betegeknek tartózkodniuk kell a szedésétől. Bármilyen tünet esetén orvoshoz kell fordulni. A felhasználók minimalizálhatják a mellékhatásokat, ha figyelmet fordítanak a gyártás helyére, és biztosítják, hogy a zselé ne tartalmazzon egyéb adalékanyagokat.
Külső használatra
A méhpempő állítólag a legkiválóbb öregedésgátló szer. Patkányokon végzett kísérletek során belsőleg is alkalmazták. Külsőleg a zselé állítólag hatékony ránctalanító krém.
Ezért valószínűleg az A- és az E-vitamin a felelős, mivel ezek serkentik a sejtek regenerálódását, és így növelik a rugalmasságot. Köztudott, hogy a méhpempő kiváló gyógyír az öregedő bőrre, ezért ideális bőrápolási termék.
A vitaminok, enzimek és aminosavak kombinációja sejtgeneráló és kiegyensúlyozó hatású. Olyan természetes növényi kivonatokkal kombinálva, mint a narancsvirág, a rózsa, az alga és a lógesztenye, a szervezet saját kollagéntermelését is serkenti.
A méhek értékes terméke, a zselé egészséges vitaminkoktélt és sok fehérjét tartalmaz. Nemcsak táplálékkiegészítőként használható, hanem tartósan hat a ráncok ellen, küzd a szabad gyökök ellen és védi a test sejtjeit.
Az előnyök
A royalactin nevű fehérjét a gyümölcslegyeken és a mézelő méheken végzett vizsgálatok során fedezték fel. A fehérjére jellemzőek az úgynevezett trigger molekulák, amelyek viszont serkentik a lárvák növekedését és gyorsabb fejlődését.
A méhpempő a royalaktin hatóanyagon kívül nemcsak vitaminokat, hanem hormonokat és ásványi anyagokat is tartalmaz. Ezek hatásosak a fáradtság, az álmatlanság, az asztma, a stressz és a májgyulladás ellen. Hatékony öregedésgátló tulajdonságai bizonyítottak.
A méhpempő támogatja az immunsejtek fokozott termelődését, harcol a baktériumok ellen és elősegíti a sebgyógyulást. Aki friss méhpempőt fogyaszt, hamar észreveszi, hogy enyhe eufória lép fel. A mentális tisztaság érzését váltja ki, mivel a zselé támogatja az agyat, eltünteti a fáradtság tüneteit, és segít a pihentető és nyugodt alvásban.
A zselé azonban ennél sokkal többre képes, mivel képes megújítani a kollagént. Ezáltal elősegíti a védekező mechanizmusok működését, valamint a sejtek revitalizációját. Bőrproblémák is kezelhetők, mint például a száraz bőr vagy a pattanások. A sejtregeneráció segít az egészséges bőrtónus elérésében, valamint a szép és fényes haj fenntartásában.
A méhészeti terméknek határozottan csodálatos hatása van a bőrre és a hajra. A cukor és a zsírok mellett B-vitaminokat, biotint, folsavat, ásványi anyagokat és nyomelemeket tartalmaz. Mivel a termékkel kapcsolatban jelenleg nincsenek vizsgálatok, a méhpempő Németországban élelmiszerként kerül forgalomba. Gyógyászati célokra az ipar a zselét tablettaként, kapszulaként vagy por formájában dolgozza fel. Egy ideig a kocsonyát csak bőrre való krémekké dolgozták fel. Időközben a hajspecialisták is felfedezték maguknak az anyagot, mivel a benne lévő arginin miatt a termék rendkívül jót tesz a szerkezetileg gyenge hajnak.