Egy hosszú nap után a duzzadt, fáradt lábaknak jót tehetünk egy lábfürdővel. De izzadt lábakra is létezik megfelelő lábfürdő, amely gátolja az izzadságtermelést és felfrissíti a lábakat. És persze készíthetünk saját lábfürdőt is.
Készítsen saját lábfürdőt
A sokat álló emberek különösen hajlamosak a forró nyári melegben a duzzadt, izzadt és fáradt lábakra. Ez normális, de általában elég kellemetlen. Ami segíthet, ha rendszeresen megfürdetjük a lábunkat egy megfelelő lábfürdőben. Ennek a lehető leghűsítőbbnek, izzadásgátlónak és természetesen pihentetőnek kell lennie. De azoknak is érdemes kipróbálniuk a rendszeres lábfürdőt, akik izzadt vagy hideg lábaktól szenvednek.
Készítsen saját lábfürdőt – izzadt és fáradt lábakra
Teafaolajos és kakukkfűs lábfürdő lábizzadás ellen
- 50 g tengeri só
- 3 tr. teafaolaj
- 2 tr. borókaolaj
- 2 tr. kakukkfűolaj
A sót kimérjük, majd összekeverjük az illóolajokkal. Most a sókeveréket adjuk hozzá kb. 5 liter langyos vízhez, és áztassuk benne az igénybevett lábakat kb. 10-15 percig.
Gyógynövényes lábfürdő izzadt lábakra
- 50 g tengeri só
- 4 tr. zsályaolaj
- 2 tr. fenyőtű
- 2 csepp kakukkfűolaj
- 5 liter langyos víz
Recept olajjal és só nélkül
- 1 evőkanál szójaolaj
- 1 evőkanál teljes tej
- 3 tr. ciprusolaj
- 2 tr. fenyőtoboz olaj
Készítsen saját lábfürdőt – lábgomba esetén
Akár nyáron, akár télen, sokan szenvednek visszatérő vagy egyszeri lábgombásodástól. Ez nemcsak csúnya, hanem kellemetlen és fertőző is. Ezért kiegészítő kezelésként segíthet a lábfürdő, amelyetnaponta egyszer kell használni.
Lábfürdő lábgomba ellen
- 1 evőkanál növényi olaj
- 3 csepp mirhaolaj
- 3 csepp teafaolaj
Készítsen saját lábfürdőt hideg lábakra
Különösen a nők szenvednek rendszeresen a hideg lábaktól. A lábfürdő ezért hasznos lehet, hogy ősszel vagy télen felmelegítse a lábakat. A lábfürdő nagyon jól használható lefekvés előtt.
Lábfürdő hideg lábakra
- 2 evőkanál teljes tej vagy tejsavópor
- 3 csepp rozmaringolaj
- 2 csepp borókabogyó olaj
- 3 csepp levendulaolaj
Lábfürdő megfázás esetén
Ha pedig megfáztál, a következő recepttel enyhülést szerezhetsz:
- ho levélolaj
- 2. Tr. Zsályaolaj
- 2 tr. angyalgyökér olaj
- 2 evőkanál teljes tej
A gyógynövényes lábfürdő
A gyógynövényes lábfürdő valamivel enyhébb az érzékeny lábak számára, mivel nem illóolajokat, hanem gyógynövényeket tartalmaz természetes formájukban. Egyszerűen készítsünk elő egy tálat, amelybe könnyen elfér a lábunk, és töltsük meg vízzel. Ideális esetben a kiválasztott gyógynövényeket a lábfürdő előtt körülbelül 10 perccel adja a fürdőhöz, és főzze le őket, mint egy teát . Ökölszabályként: körülbelül egy maréknyi gyógynövényt 1 liter vízhez! A hűsítő borsmenta gondoskodik a felfrissült lábakról, míg a citromfű és az orbáncfű nyugtató hatású. A levendula szintén pihentető és nyugtató hatású. A gyulladt bőrűeknek a kamilla és a kakukkfű jót tesz. A zsálya izzadt lábak esetén használható. Ha többet szeretne megtudni a témáról, nézze meg gyógynövényleírásainkat, és válassza ki az igényeinek leginkább megfelelő gyógynövényeket.
Lábfürdő könnyű emulzióval
Még ha a kereskedelemben kapható lábfürdőkben nem is használják, a házilag készített lábfürdődhöz adhatsz egy nagyon könnyű emulgeálószert. Ha érzékeny a bőröd, ez biztosan jól fog működni, mivel az illóolajok nem úsznak szabadon a vízen, és nem telepednek meg a bőrön. Ha szeretné, egyszerűen adjon egy csipetnyi tejet a lábfürdőhöz, vagy használjon 1-2 evőkanál tejsavóport. A lábfürdőhöz azonban nincs szükség erősebb emulgeálószerre, például SLSA-ra, lecitinre vagy hasonlóra.
És így ápolhatja a lábát
Ha nincsenek lábproblémái, kísérletezhet az illóolajok kiválasztásával, és egyszerűen harmonikus illatú keverékeket készíthet. A levendulaolaj például ellazít és megnyugtat, és különösen este használhatod. A citrusolajok viszont serkentik és jó hangulatba hozzák az embert. A lábad bőrének ápolására adhatsz 1 teáskanál mézet a fürdővízhez, vagy keverhetsz a lábfürdőhöz krémet.
1 Trackback / Pingback
Comments are closed.