A glicerin a következőkben található szinte minden vizes kozmetikai termékben. De miért van a glicerin miért használják olyan gyakran a kozmetikumokban? És egyáltalán jót tesz a glicerin a bőrnek? Tudja meg, miért használják a glicerint a natúrkozmetikumokban és a házi kozmetikumokban is Kozmetikumok.
Glicerin a kozmetikumokban – mi is az a glicerin egyáltalán?
A glicerin egy háromértékű alkohol, amelynek enyhén édeskés ízű. A cukoralkohol természetes összetevője Növényi olajoknak és zsíroknak. A szappanosítás során a glicerin elválik a A zsírok és olajok zsírsavaiból. Az így felszabaduló glicerin felelős a természetes szappanok bőrápoló tulajdonságaiért a szappanrudak glicerintartalma.
A glicerin természetes része bőrünk saját hidratáló rendszerének, ezért az emberi bőrben is jelen van, ezért a kozmetikumok kedvelt hidratáló összetevője. Bár a tanulmányok szerint a glicerin hozzájárulhat a bőr kiszáradásához, ez csak nagy koncentrációban történő használat esetén áll fenn. A glicerint többek között növényi vagy állati zsírok glicerinre és zsírsavakra történő hasításával állítják elő. A cukoralkohol tehát állati és növényi eredetű is lehet.
A glicerin használata a kozmetikumokban
Hidratáló tulajdonságai miatt az állati és növényi eredetű glicerint gyakran tartalmaznak krémek, testápolók, tusfürdők és samponok. A felületaktív termékekben, például samponokban és tusfürdőkben állítólag megakadályozza a bőrirritációt, ellensúlyozza a bőr és a haj erős kiszáradását, és általánosságban elviselhetőbbé teszi a felületaktív terméket.
A kozmetikumokban található glicerin azonban szintén ellentmondásos, mivel egyesek Források a cukoralkohol szárító hatását írják le. Tanulmányok tanulmányok szerint a glicerin csak körülbelül olyan koncentrációban szárítja a bőrt, mint a 30 százalékos koncentrációban. Nekem személy szerint jó tapasztalataim vannak a cukoralkohollal de csak kis adagokban, krémekben használom, Tusfürdőkben és samponokban. A természetes, házilag készített szappanokban a glicerin úgy működik, mint egy hidratáló melléktermékként, ami növeli a szappan ápoló hatását és bőrbarát jellegét a szappanban található glicerin a szappanok összetételét növeli.
Glicerin a házi kozmetikumokban
A glicerint zsírokból nyerik, amelyek lehetnek állati vagy növényi eredetűek. Ha tehát nem szeretnél állati eredetű összetevőket a kozmetikumokba, vagy akár vegán kozmetikumokat szeretnél magadnak készíteni , figyelj a cukoralkohol minőségére. A glicerint néha pálmaolajból is nyerik. A pálmaolaj ellentmondásos, mivel a pálmaolajipar részben felelős az esőerdők kiirtásáért. A Dragonspice 86%-os, növényi, pálmaolajmentes glicerinjét tudom ajánlani.
Hogyan kell használni
A glicerint vízzel lehet keverni. Ezért közvetlenül a krémek és testápolók, valamint a tusfürdők és fürdőkozmetikumok vízfázisához adható. A glicerint a vízbe mérhetjük, majd a vízzel összekeverhetjük.
A jól ismert szinergikus hatást érhet el a következőkkel is Glicerint karbamiddal kombinálva. Ha a kettőt használja Összetevőket egy krémben, akkor különösen jó hidratáló hatást érhet el hidratáló hatást. Ügyeljen arra, hogy a kozmetikumokban lévő glicerin általában kozmetikumokban túl nagy dózisban van jelen. A krémekben, samponokban, testápolókban és tusfürdőkben a maximális koncentráció 5 %-os maximális koncentráció elegendő. A tisztítószerek, például a mosakodó gélek és a tisztítótejek valamivel több glicerint tartalmazhatnak (legfeljebb 10 %).
Be the first to comment