Sokféle bőrradír létezik, de a cukorradír az egyik legismertebb és legnépszerűbb. Ennek oka, hogy a cukorradírt nagyon könnyű elkészíteni, mégis nagyon hatékony a száraz bőrpikkelyek eltávolításában, és puhává és simává teszi a bőrt.
Készítse el saját cukorbozótját
Abőrradírok javítják a bőr megjelenését, és újra frissebbnek és egészségesebbnek tűnünk. A bőr legfelső rétegét kívülről, mechanikus behatással szabadítjuk meg az elhalt hámsejtektől, akár hámlasztó szivaccsal, akár finom szemcsés összetevőkkel, például sóval vagy cukorral. A bőrkeményedések és egyéb bőrkeményedések is eltávolíthatók hámlasztás segítségével. A masszírozás és dörzsölés serkenti a bőr vérkeringését, ami friss, rózsás arcbőrt eredményez. A bőr felszabadultnak érzi magát, újra tud lélegezni és sokkal jobban felszívja a többi bőrápoló terméket. A bőr a hámlasztás után is nagyon puha és sima.
A drogériákban, bioboltokban és parfümériákban természetesen vannak olyan hámlasztók, amelyek összetettebb összetételűek. Otthon is készíthetsz magadnak ilyen peelingeket, de csak sok hozzávalóval és némi alapismerettel a formulázási technikákról. A Lush és társai óta a kézzel készített natúr szappanok és egyéb bőrápolási termékek is divatosak lettek, és bárhol megvásárolhatóak elég sok pénzért. Cukros bőrradírokat is gyakran kínálnak, néha egészen extrém áron. Ezek a testradírok nem tartalmaznak mást, mint cukrot, olajat, parfümöt és esetleg emulgeálószert vagy felületaktív anyagot (ha van ilyen). Nem kell ilyesmit vásárolni, nagyon könnyen és gyorsan elkészítheted magad is:
Készítsd el a saját testradírodat – miért használj cukrot?
A kereskedelemben kapható kristálycukorban lévő cukorkristályok éppen megfelelő méretűek ahhoz, hogy ideális hámlasztóként szolgáljanak az emberi bőr számára. Ráadásul kevésbé éles pereműek, mint például a sókristályok, ezért különösen alkalmasak összetevőként a nagyon érzékeny bőr számára. Ennek ellenére a cukor csak házi testradírnak alkalmas, arcra nem használnám.
Három receptjavaslat, amit érdemes kipróbálni
A cukor önmagában nem tesz peelinget. Természetesen a cukorkristályok szárazon használva is bőroldó hatásúak. Azonban csak akkor válnak teljes értékű hámlasztóvá, ha más összetevőkkel kombináljuk őket. Vigyázat – ne melegítsd fel az összetevőket, amikor összekevered őket, mert akkor a cukor feloldódik, és már nem lesz hámlasztó hatása.
A cukros peeling
Egyszerűen keverje össze a cukrot és egy növényi olajat, az olíva- és a mandulaolaj különösen alkalmas alapnak, és körkörös mozdulatokkal vigye fel az egész testre, majd masszírozza be. Ezután tiszta vízzel öblítse le, és csak törölközővel tapogassa szárazra a bőrt. Így nem kell testápolót használnia, mivel az olaj táplálja a bőrt, és bársonyosan puhává teszi. Ha nem szereted annyira zsírosan, akkor kb. 1/3 szappanforgácsot is keverhetsz a peelingbe. Főleg, ha saját szappant készítesz, általában amúgy is sok szappan van otthon. Egyszerűen reszeld le a szappanrudat egy konyhai reszelőn, és a szappanpelyhet add a natúr szappanhoz a hámlasztáshoz.
Készítsd el a saját peelingedet! Egy egzotikusabb változat
Barna cukor – ez általában karamell illatú, vaníliás cukor és citromlé keveredik össze, hogy homogén masszát alkosson. A peelinget ugyanúgy alkalmazzuk, mint az alapreceptet, bemasszírozzuk, majd alaposan leöblítjük. A citromsav különösen feszessé és simává teszi a bőrt. A bőrradír után nyugtató, hidratáló bőrápoló olajat lehet alkalmazni.
Készítse el saját peelingjét: A cukor hidratáló hatása
Fél csésze túró, két-három evőkanál méz és legalább három evőkanál cukor összekeverve tisztító, hidratáló peelinget eredményez, amely különösen alkalmas az arc és a dekoltázs területére. Bőre frissebbnek és élettel telibbnek fogja érezni magát. Ebben az esetben a házi készítésű cukorbozótot használhatod az arcod hámlasztására is. A túró miatt a súrlódás nem olyan erős, és a méz is nyugtatja és táplálja a bőrt. Csak arra ügyelj, hogy hámlasztáskor kerüld a szem környékét! Utána egy könnyű hidratáló krémre van szükséged.
Hallo,
Wie lange wäre denn das Quark-Honig-Peeling haltbar? Hab zwei kleine Gläschen voll 🙂
LG Anna
Hallo,
in der Regel sehr lange, denn sowohl Zucker als auch Pflanzenöle sind sehr lange haltbar, sofern sie richtig gelagert werden. Lagere das Produkt am besten dunkel und möglichst kühl. Dann kann das Zuckerpeeling mindestens ein gutes Jahr aufbewahrt werden.
Viel Spaß 😉
Stefanie
Hallo,
ich würde gerne Peelings herstellen. Nun wollte ich wissen, wie lange man diese lagern kann?
DANKE
LG