Készítsen saját gyertyákat, akár ajándékba, akár saját otthonába. Elmondjuk, hogyan kell csinálni!
Kicsi, nagy, egyszerű, színes, illatos… A gyertyák télen különösen hangulatos légkört és otthonos hangulatot teremtenek. Amikor este egy kis fény ég a meleg nappaliban, eszünkbe jut, hogy a tél nemcsak hideg, hanem mindenekelőtt: hangulatos!
Készítsen saját gyertyát – gyorsan és egyszerűen!
A legkülönbözőbb formájú és színű gyertyákat otthon is elkészítheted. Itt megmutatjuk, hogyan öntsön gyertyákat természetes alapanyagokból. A legjobb az egészben, hogy nincs szükségünk speciális formákra, amelyekbe a viaszt beleöntjük, majd újra kivesszük, mert a gyertyákat közvetlenül üres üvegekbe öntjük. Legyen szó lekvárosüvegekről, joghurtosüvegekről, dekoratív lámpásokról stb. – mindenkinek van otthon, ráadásul a régi üveget is újrahasznosíthatjuk, és elegáns otthoni kiegészítővé varázsolhatjuk!
Természetes alapanyagú gyertyák anyaga
A gyertyák készítéséhez a következő anyagok szükségesek:
- Viasz: a méhviasz mellett a szójaviaszt is ajánljuk. Ez 100%-ban tiszta szójaolajból készül, tehát természetes, megújuló nyersanyagokon alapuló termék. Nem alkalmas pálcika- vagy oszlopgyertyák formázására – de tökéletes a tégelyes gyertyáinkhoz!
- Viaszfesték: a viasz színezéséhez mindössze néhány tized gramm viaszfesték elegendő. Kis tányérokban kapható, az elemi színek könnyen összekeverhetők.
- Illóolajok: az illóolajok jól használhatóak illatos gyertyákhoz – de ne használjunk olcsó szintetikus változatokat! A speciális illatgyertyaolajok alternatívát jelentenek.
- Kanócok: az interneten vagy a kézművesboltokban kaphatók megfelelő fémtalppal ellátott kanócok.
- Sashlik nyársak
- Üres üvegek: lekvárosüvegek, joghurtosüvegek, bébiételes üvegek, korábbi ivópoharak, ..
Gyertyák készítése természetes alapanyagokból
Ha minden anyag készen áll, ideje elkezdeni. Vigyázat: Soha ne hagyja a viaszt felügyelet nélkül a tűzhelyen! Ezenkívül mindig maradjon figyelmes és koncentrált, amikor a forró viasszal bánik – mindig felügyelje a gyerekeket, amikor gyertyát önt!
① A viaszt egy (régi) tűzálló edénybe helyezzük, és lassan megolvasztjuk a vízforralóban.
② Ezután a folyékony viaszt különböző, kis adagokra osztjuk, és tetszés szerint viaszfestékkel színezzük. Kívánság szerint adjunk hozzá illóolajokat! Ha szükséges, a színezés után melegítse újra a bain-marie-ban.
③ Most helyezze a kanócokat az üres üvegekbe: A legjobb, ha a fémlábat először rövid időre folyékony viaszba mártjuk, majd az üveg aljára nyomjuk. Rögzítse a kanócot a tetején a sasliknyársakkal.
④ Most rétegenként öntse a színes viaszt az üvegekbe. Fontos: Minden rétegnek kellően meg kell szilárdulnia, mielőtt egy újabb réteget öntenénk rá. Ellenkező esetben a színek összekeverednek. Ferde színátmenetek hozhatók létre, ha az üveget a kiöntés előtt megdöntjük!
Kész!
Ha még nem készült eleget, akkor díszítheti a kész gyertyásüvegeket: Adjon hozzá csengőket, csillagokat vagy esetleg aranyszínű szaténszalagokat, hogy karácsonyi hangulatot teremtsen. Különösen praktikus: a gyertyásüvegek dekoratívan elhelyezhetők friss fenyőágak vagy tobozok mellé anélkül, hogy a természetes anyagok lángra kapnának. Ha pedig inkább maga szeretne hatásos gyertyát készíteni, egyszerűen készítsen relaxáló masszázsgyertyát! Egyébként: A házi készítésű gyertyák remek ajándéktárgyak és ideális DIY karácsonyi ajándék is lehetnek.
1 Trackback / Pingback
Comments are closed.