Készíts saját dezodort szódabikarbóna nélkül

Készítsen természetes dezodort

A legtöbb ember ma már tudja, hogy az alumíniumvegyületeket tartalmazó dezodorokat lehetőség szerint kerülni kell. Az utóbbi években – különösen az önszeszes dezodorálók körében – meghonosodtak az alternatív dezodoráló termékek, amelyek általában szódabikarbónát és kókuszolajat tartalmaznak. A szódabikarbónát tartalmazó dezodorokat azonban nem mindenki szereti vagy tolerálja. Ezért itt találsz egy hatékony, tápláló dezodor receptet szódabikarbóna nélkül, és természetesen káros alumíniumsók nélkül. Haszódabikarbóna nélkül szeretnéd elkészíteni a saját dezodorodat, itt találod az útmutatót.

A saját dezodor készítése egyáltalán nem bonyolult, és még a DIY-kozmetikában kezdő barkácsolók is pár perc alatt elkészíthetik a kompatibilis dezodort.

Készítsd el saját dezodorodat szódabikarbóna nélkül – miért nem mindig jó a szódabikarbóna

A szódabikarbónát tartalmazó dezodorok az utóbbi években nagyon népszerűvé váltak. Ennek oka, hogy a korábban népszerű alumíniumsót tartalmazó dezodorok egyre inkább rossz hírbe kerültek. Amennyire csak lehet, kerüljük az alumíniumvegyületeket. Az alumíniumsók különösen károsak a dezodorokban, mivel eltömítik a bőr pórusait, és így megakadályozzák a méreganyagok kiürülését. Az alumíniumvegyületek a véráramba is bejuthatnak, és összefüggésbe hozták őket a mellrákkal. Ezért tanácsos alternatív, alumíniumot nem tartalmazó dezodorokat használni.

Frissítés: A dezodorokban található alumíniumvegyületek tekintetében mostanra már minden tiszta . Ennek ellenére sok felhasználó a biztonsági aggályok miatt még mindig inkább kerüli az alumíniumot tartalmazó dezodorokat. Ezért jó, hogy most már ennyi enyhe és jól tolerálható alternatíva létezik. (itt olvashat bővebben: Mennyire veszélyes az alumínium a dezodorokban)

Én személy szerint azonban egyáltalán nem jöttem ki a hagyományos alternatívákkal. A drogériában kapható dezodor spray-k és rollerek általában alkoholt tartalmaznak. Ez éget, amikor felviszed, és az ilyen alternatív, alumínium nélküli dezodorok hatása számomra nulla. Ezért próbálkoztam egy ideje szódabikarbónás dezodor készítésével, őszintén szólva kevés reménnyel. De nagyon meglepett a hatása. A könnyen elkészíthető szódabikarbónás dezodorkrémek tényleg segítettek rajtam. Egész nap nem volt izzadtságszagom. Ez elsősorban a szódabikarbónának köszönhető, ami képes semlegesíteni a kellemetlen szagokat. A kókuszolaj, amelyet szintén használnak a házi dezodoráló krémekben, szintén antibakteriális hatású, ezért szintén megakadályozza a szagokat. Megfelelő alternatíva!

A kezelhetősége azonban mindig is zavart. Azt is tapasztaltam, hogy a szódabikarbóna egy idő után irritálta a bőrömet. A szódabikarbónás dezodor felvitele utáni érzést sem szeretem egyáltalán, ezért nem feltétlenül éreztem jól magam reggelente. Ez volt a sok ok, amiért abbahagytam a saját szódabikarbónás dezodor készítését.

Ezért valami mást akartam, és alternatívaként készítettem egy szódabikarbóna nélküli dezodort.

Szódabikarbóna nélküli dezodorrúd készítése – hatékony és bőrápoló

A célom az volt, hogy szódabikarbóna nélküli saját dezodort készítsek, ami egyszerre bőrkímélő és hatékony. Szerettem volna egy dezodor sticket, mert a dezodoráló krémek kezelését mindig kicsit idegesítőnek találom.

Szódabikarbóna helyett a Decalact Deo-t használtam dezodoráló összetevőként. Ez a hatóanyag az INCI Sodium caproyl/Lauroyl Lactylate, Triethyl citrate, Salvia officinalis oil INCI-vel az első igazoltan hatékony, természetes dezodor hatóanyaga.

A Decalact Deo hatása azon alapul, hogy a hatóanyag antimikrobiális anyagokból és citromsavészterekből áll. Ez utóbbiak gátolják az izzadság bomlását, vagyis azt a folyamatot, amely elsősorban a kellemetlen szagokat okozza. A Decalact dezodor használata nagyon egyszerű és nem bonyolult, nem irritál és nagyon jól tolerálható, és állítólag még a forró nyári napokon is hatékony. Bár a nagyszerű hatóanyag pálmaolaj alapú, én személy szerint ezt ebben az esetben el tudom nézni.

Második hatóanyagként farnesolt is használtam. A farnesol jól ismert antibakteriális hatóanyagként dezodorokban és aknés termékekben. A nagyon érzékeny bőrű embereknek néha gondot okoz a farnesol. Én nagyon jól tolerálom az anyagot, ezért a szódabikarbóna nélküli dezodorrúdban is ezt használom. Azonban természetesen a farnesol elhagyása is lehetséges.

A szódabikarbóna nélküli dezodorban sheavajat használok egy kis hónaljápolásra. A vegán bogyóviasz és a kakaóvaj biztosítja a feszességet. A bogyóviasz olvadáspontja sokkal alacsonyabb, mint a méhviaszé, ezért a dezodorrúd a viasz hozzáadása ellenére is könnyen siklik a bőrön. A receptbe kókuszolajat is beépítettem, hogy fokozzam a siklási tulajdonságokat.

Zutaten Deo Stick

Az összetevők:

  • 25 g kakaóvaj
  • 10 g shea vaj
  • 10 g bogyós gyümölcsviasz
  • 6 g kókuszolaj
  • 0,25 g Decalact Deo (ajánlott használati koncentráció 0,5 %)
  • 0,2 g farnesol
  • illóolajok tetszés szerint (nem kötelező, érzékeny bőr esetén elhagyható)

Az előállítás:

Deo ohne Natron selber machen

A szódabikarbóna nélküli dezodorrúd elkészítése egyszerű. A kakaóvajat, a kókuszolajat és a bogyóviaszt egy tálban egyensúlyba hozzuk, majd bain-marie-ban megolvasztjuk. Vegyük ki a tálat a bain-marie-ból, és olvasszuk bele a shea vajat. Most már hozzáadhatja a két dezodorösszetevőt. Keverjen össze mindent jól. Amikor a keverék kissé kihűlt, öntse a praktikus dezodor stick tubusokba, és hagyja teljesen megkeményedni a hűtőben (kb. két óra alatt).

Az eredmény:

Deo-Stick selbst gemacht

Egy hatékony, tápláló dezodor stick természetes összetevőkkel.

Minden bőr és minden ember más és más. Engem személy szerint azonban nagyon lenyűgözött a szódabikarbóna nélküli dezodor hatása. A stick nagyon könnyen felvihető, nem ragad a bőrre, és az enyhén zsíros filmréteg észrevehetetlen.

A szódabikarbóna nélküli házi dezodorral egész nap biztosan védve vagyok az izzadságszagtól. Bőrirritáció nélkül!

Házi készítésű dezodor stick – kiegészítők és összetevők

A házi dezodorhoz néhány természetes összetevőre van szükséged. A zsírokat és viaszokat, valamint a hatóanyagokat a Dragonspice Naturwaren – az öntömjénezők boltjában szerezheted be. Én is ott rendeltem meg az összes hozzávalót, és ismét mindent nagyon gyorsan, jól csomagolva és abszolút megbízhatóan szállítottak. A Decalact dezodor és a Farnesol is megtalálható a Dragonspice-nál.

Az összetevőkön kívül nagy tégelyekre vagy dezodor stick podokra is szükséged lesz. Ezeket az Amazonon találtam. Kényelmes módon a dezodorrudak feliratozásához szükséges csinos öntapadós címkék már benne voltak. Szóval itt is egyértelmű vásárlási ajánlás:

Dezodor szódabikarbóna és dezodor hatóanyag nélkül

Szeretnél magadnak egy nagyon egyszerű dezodort készíteni, ami nem tartalmaz sem szódabikarbónát, sem az ajánlott dezodor hatóanyagok közül? Akkor próbáld ki a DIY zsályás dezodoromat is. A fő izzadásgátló összetevők itt a kókuszolaj és a zsálya, a citronella és a rózsa illóolajai.

Vigyázat: Az illóolajokat eleinte nagyon takarékosan használd, és ellenőrizd az összeférhetőségüket. Az illóolajok nem mindenki számára alkalmasak. Terhes nők, gyermekek, epilepsziások és magas vérnyomásban szenvedők az illóolajok használata előtt mindig alaposan olvassanak utána, és ellenőrizzék, hogy az olajok alkalmasak-e az alkalmazásra.

Készítsen saját dezodort kókuszolajjal és illóolajokkal

  • 3 evőkanál sheavaj
  • 3 evőkanál kókuszolaj
  • 2 teáskanál méhviasz vagy vegán alternatívaként 3 teáskanál bogyóviasz
  • 3 evőkanál keményítő (csökkenti a zsíros érzést a bőrön). Ha nem szeretnél keményítőt sem használni, egyszerűen hagyd el.
  • Körülbelül 10 csepp zsálya illóolaj, citronella és rózsa illóolaj keverékéből

Asaját dezodor készítése ebben az esetben nagyon egyszerű: keverjük össze a kókuszolajat és a méhviaszt egy tálban, majd olvasszuk fel egy bain-marie-ban. Ezután vegyük ki a bain-marie-ból és adjuk hozzá a shea vajat. Ez most már megolvadhat a melegben. Hagyja a keveréket kissé kihűlni, majd adja hozzá a keményítőt. Keverjük jól össze, hogy ne képződjenek csomók, és hagyjuk a keveréket kevergetve kihűlni. Amikor a házi dezodorkrémünk már kicsit szilárdabbá vált, adjuk hozzá az illóolajokat, és keverjük jól össze. Hűlés közben is keverje alaposan, majd a még folyékony dezodorkrémet öntse üvegekbe.

A házi készítésű dezodorkrémet reggelente krémként kenheted a hónaljad alá. Hagyja, hogy a dezodor jól beszívódjon, mielőtt felöltözik.

Házi szerek izzadás ellen

Az izzadás egy természetes és ésszerű testi funkció, amelyet teljes mértékben meg kell akadályozni. Ennek ellenére gyakran bosszantó, ha minden alkalommal, amikor valamit csinálsz, bőségesen izzadni kezdesz. Hiszen nincs is bosszantóbb, mint a nedves foltok a ruhán, vagy a nedves, izzadt bőr érzése a mindennapokban. Az izzadságban lévő baktériumok bomlásuk során a jellegzetes kellemetlen szagot is okozzák. Ezt szeretnénk megelőzni házi dezodorokkal és a patikában kapható dezodoráló termékekkel. A legtöbben ezért reggelente hónaljdezodorral kenjük be magunkat.

A bolti vagy házi dezodorok és izzadásgátlók használata mellett néhány házi szerrel is segíthetünk. A zsálya különösen jól ismert izzadásgátló:

Zsályatea a bosszantó izzadás ellen

Ha általánosságban szeretné csökkenteni az izzadságtermelést, próbálja ki a zsályateát. Ha ugyanis rendszeresen iszol zsályateát, az valóban segíthet az erős izzadás ellen. A zsályatea fogyasztásának előnye, hogy a természetes tea nem gátolja teljesen az izzadságtermelést. A zsálya összehúzza a verejtékmirigyeket, így kevesebbet izzadunk. Ez a hatás pedig az egész testen érezhető. Az izzadságtermelés fontos, és nem szabad teljesen blokkolni. A zsályatea ezt sem teszi. A zsályatea egyszerűen biztosítja, hogy sokkal kevesebbet izzadjunk. Az egyetlen hátránya, hogy következetesen kell használni. Ezért érdemes naponta 2-3 csésze teát meginni. Ha azt szeretnénk, hogy az izzadásgátló hatás tartós legyen, akkor szoktassuk rá magunkat arra, hogy minden nap következetesen megisszuk a csésze zsályateát.

Az almaecet mint izzadásgátló

Az almaecet állítólag szintén képes gátolni az izzadságtermelést. Praktikus: Az almaecetet olyan területekre is alkalmazhatod, ahol jellemzően nem használsz dezodort. Sok nő a melle alatt is izzad. Az almaecetet este, lefekvés előtt kell alkalmazni. Ehhez fogjon egy vattakorongot, és nedvesítse be az almaecettel a testének minden olyan területét, ahol sokat izzad. Reggel alaposan öblítse le. Az almaecet állítólag összehúzza a verejtékmirigyeket, és így megakadályozza az erős izzadást.

 

Rohstoffe und Zutaten für deine selbst gemachte Kosmetik und DIY Seifen

Ich empfehle immer gerne den

–> Klick direkt zum Shop: Online Shop Dragonspice für Seifensieder und Kosmetikrührer.

Hier erfolgt der Versand schnell, die Auswahl an Fetten, Ölen, Wachsen, ätherischen Ölen, Parfumölen, Kosmetikrohstoffen und Zubehör ist riesig und der Service ist zuverlässig.

Seifen ganz einfach selber machen

Mit dem ebook von naturseife-und-kosmetik erfährst du, wie du Seifen ganz einfach selbst herstellen kannst:

Ganz toll ist auch der Shop von wesentlich. Dort gibt es natürlich Pflanzenöle, Sheabutter, Wachse, Kakaobutter, jede Menge ätherische Öle und vieles mehr:

**Hinweise zu Partnerlinks

**Partnerlinks und ggf. angegebene Preise verstehen sich inkl. Mehrwertsteuer und ggf. zzgl. Versandkosten. Aktuelle Preise und Verfügbarkeit sind bitte direkt über den Verkäufer einzuholen.

Die mit Sternchen (**) gekennzeichneten Verweise sind sogenannte Provision-Links. Wenn du auf so einen Verweislink klickst und über diesen Link einkaufst, unterstützt du aktiv naturseife-und-kosmetik.de – denn ich bekomme von deinem Einkauf eine kleine Provision. Für dich verändert sich der Preis dabei nicht!!

Zu Amazon Empfehlungen: Partner Links / Bilder von der Amazon Product Advertising API

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*