Készítsen saját tápláló tusfürdőt

Készíts saját tusfürdő turmixot maradék szappanból

Duschcreme selber machen
Készítsen saját tápláló tusfürdőt

Kíméletes bőrtisztítás és kiegészítő ápolás egy lépésben! A mindössze néhány összetevőből álló gyengéd tusfürdővel pontosan ezt érheti el. A tusfürdő ugyanis természetes szappannal és növényi olajokkal kíméletesen tisztítja a bőrt. Ideális tisztítószer száraz és nagyon száraz bőrre, valamint viszkető, hámló bőrre. És persze elkészítheted a saját tusfürdődet is. Ebben a cikkben megtudhatod, milyen egyszerű ilyen tusfürdőkrémet készíteni.

Ha gyakran készítesz magadnak szappanokat, biztosan lesz otthon maradék szappanod. Ezekből a szappanmaradékokból könnyen elkészítheted a saját tusfürdő krémedet. Ez a gyengéd tusfürdő gyengéden tisztítja a bőrt, és egyúttal hidratálja is.

Készítsen saját tusfürdőkrémet – gyorsan és egyszerűen

Kíméletes, jól tolerálható tusfürdő, amely mosakodás közben ápolja a bőrt, és kellemes érzést hagy rajta: ez a növényi olajokból és zsírokból, kevés vízből és szappanpelyhekből készült tápláló tusfürdő.

És az a nagyszerű, hogy a tusfürdőkrém olyan könnyen elkészíthető saját magadnak, hogy még a kezdőknek sem okozhat gondot az elkészítése. És ha egyszer már használtad a száraz bőr tisztítására, tényleg nem akarsz majd mást használni a zuhany alatt.

A tusfürdő előnye, hogy tisztít és táplál is. A szappan, amit ebben a receptben szappanpelyhek formájában kell használnunk, tisztítja a bőrt. Ehhez akár a házilag készített szappanunkat is használhatjuk. Természetesen a maradék szappanok és szappanrudak is ideálisak. Minden szappankészítő készített már olyan szappant, amelyik nem volt optikailag tetszetős. Ezek a szappanok a tápláló tusfürdővel új felhasználási módot kapnak, mert most egyszerűen átalakíthatjuk őket egy gyengéden tisztító és tápláló krémmé a zuhanyzáshoz.

Nem készítesz saját szappant? Semmi gond, mert vásárolhat kész szappanpelyhet is. Vagy vásárolhatsz egy darab kiváló minőségű, a bőröd állapotának ideálisan megfelelő természetes szappant, és magad reszelhetsz belőle szappanpelyhet.

A szappanpelyhek mellett szükségünk van még némi vízre és növényi olajokra. Az olajoknak vagy zsíroknak is meg kell felelniük a bőrtípusodnak. Az olyan gazdag olajok, mint az olívaolaj, az argánolaj vagy az avokádóolaj táplálják a száraz bőrt a zuhany alatt, és sima, ápolt érzést hagynak rajta. Ilyenkor általában már nincs szükség hidratáló krémre zuhanyzás után. Ha többet szeretne megtudni az olajokról, és a bőrének megfelelő növényi olajokat keresi, nézze meg az alapolajokról szóló cikket. Ott minden információt megtalál a legismertebb növényi olajokról, azok használatáról és bőrre gyakorolt hatásáról, áttekinthetően rendszerezve.

Mire van szükséged ahhoz, hogy elkészíthesd a saját tusfürdődet?

  • Keverési kellékek: 1 keverőtál és egy vagy két nagy edény, 1 konyhai reszelő a szappan reszeléséhez. Ha kész szappanpelyheket szeretnél használni, akkor természetesen nincs szükséged a reszelőre.
  • Recept: 1 rész szappanpehely, 1 rész desztillált víz, 1,5 rész olaj tetszés szerint. Én például 100 g szappanpelyhet, 100 g desztillált vizet és 150 g növényi olajokat használtam.
  • Színezőanyag: Kozmetikai pigment vagy festék. Természetesen nem feltétlenül van szükséged erre ahhoz, hogy a recept sikeres legyen. Ha érzékeny a bőröd, a kevesebb mindig több, és természetesen színezés nélkül is meg tudod oldani.
  • Illatanyag: Az Ön által választott illatanyag, ha szükséges (attól függően, hogy a szappan már mennyire erős illatú), és hogy egyáltalán szeretne-e illatanyagot.

Melyik olaj milyen bőrre való?

A házi készítésű tusfürdőhöz való olajok kiválasztásakor semmit sem szabad a véletlenre bízni. Ugyanis nem minden olaj vagy zsír alkalmas minden bőrtípushoz. Egyes olajok és zsírok a száraz, hámló bőr ápolására vannak predesztinálva, és intenzíven hidratálják azt.

Sok olaj azonban, amely a száraz bőrre jó, nem alkalmas a zsíros és foltos bőrre. A házi készítésű tusfürdő azonban a foltos bőrre is remekül alkalmazható. Ugyanis a zsíros és foltos bőrnek is jót tesz a hidratáló tusfürdő, és kiválóan tisztítható szappannal.

Használj például sós szappant alapként, és csak nem komedogén olajokat használj a recepthez. A nem komedogén olajok a zsíros, foltos bőrnek megadják a szükséges ápolást, de nem kedveznek a foltok kialakulásának.

Ha normális a bőre, elvileg minden olajat és zsírt használhat, és nem lesz gondja a szappan alapanyagával. Legyen szó mandulaolajról, olívaolajról, argánolajról vagy jojobaolajról, egyszerűen válassza ki az Önnek legmegfelelőbb alapolajat.

  • Enyhén száraz bőrre: mandulaolaj és olívaolaj. A növényi olajokat külön-külön vagy keverékként is használhatja.
  • Hámló, kicserepesedett és érzékeny bőrre: Olívaolaj és avokádóolaj keveréke, esetleg némi sheavaj. A sheavajat nagyon alacsony hőfokon óvatosan olvaszd fel, és keverd össze az olajokkal. Ezután járjon el az alábbi utasításokban leírtak szerint.
  • Zsíros bőrre: Szőlőmagolaj, jojobaolaj vagy mandulaolaj, vagy e növényi olajok keveréke. Ha a foltos és zsíros bőr ellenére is nedvességhiányban szenved, vagy száraz és hámló bőrfoltjai vannak, akkor az olajokat sheavajjal is keverheti. A sheavaj ugyanis nem komedogén, és enyhíti a hámló bőrt és a gyulladást. A vaj kiválóan alkalmas a foltos és zsíros bőrre.

Készítsd el a saját tusfürdős turmixodat

A tusfürdős turmixok vagy tusfürdőkrémek nagyon jól táplálják a bőrt mosakodás közben, és mégis kiválóan tisztítanak. Szappanpelyhekből, olajból és zsírból, valamint egy kevés vízből állnak. Egyszerűen használd fel azokat a szappanokat, amelyeket magadnak főztél, és már nincs szükséged rájuk. A szappanmaradékok, a csúnya maradékok vagy a szappantömbből kivágott darabok ezért ideálisak. Ha nincs maradék szappanja, szappanpelyhet is vásárolhat. Én egy házi készítésű narancsszappant reszeltem le, és ebből készítettem a saját tusfürdőm turmixát. A szappan illata később is jól átjött. Kérem, használjon nagy tégelyeket, mint amilyeneket a testvajhoz vagy a tusfürdőkhöz használnak. Ezek is lehetőleg ne üvegből legyenek! Mivel a hidratáló tusfürdőt a zuhany alá vesszük, az üvegtégelyek nem megfelelőek.

Készíts saját tusfürdőt maradék szappanból[/kaptány]

Ha a tusfürdőkrémet kis mennyiségben, kb. 200 g-ban készítjük el, néhány nap alatt elhasználható. Az ilyen kis mennyiségek elkészítésének előnye, hogy a házi tusfürdőt nem kell tartósítani, így még bőrbarátabb és olcsóbb. A víz mennyisége is elég kicsi a teljes mennyiséghez képest, így tartósítószerek nélkül is megúszhatjuk.

Olyan olajokat használunk, amelyek megfelelnek a saját bőrtípusunknak. A zsírok és olajok részletes leírása megtalálható a„Kreatív szappanok – könnyen elkészítheted magad” című e-könyvünkben vagy a nyersanyagportrék alatt.

Készítsd el saját magad a tusfürdő krémet – így kell ezt csinálni

1. Reszelje le a kívánt mennyiségű maradék szappant egy konyhai reszelő segítségével. Vagy használj kész szappanpelyhet a tusfürdődhöz, hogy még gyorsabban elkészüljön. Öntsd a szappanpelyhet egy keverőtálba, és add hozzá a szükséges mennyiségű vizet. Fontos: használjon forralt vizet. Keverjen össze mindent egyszer, és hagyja a szappanpelyheket addig ázni, amíg majdnem teljesen fel nem oldódnak.

2. Most fogjon egy botmixert, és keverje alaposan össze a keveréket. Fokozatosan keverje az olajat és/vagy az olvasztott zsírt a szappanhabba – folyamatosan keverje össze. Addig keverje az olajat, amíg a keverék homogén nem lesz.

3. Most addig keverje, amíg krémes, habos keveréket kap, majd öntse a tusfürdős turmixot egy tégelybe. A krémnek most néhány órán át kell szilárdulnia. Ehhez beteheted a hűtőszekrénybe. Ennyi, ennyire egyszerű elkészíteni a saját tusfürdő krémedet.

Hogyan használd a tusfürdőkrémet

Egyszerűen csak vedd ki a szükséges mennyiséget az ujjaiddal az üvegből, és vidd fel a nedves bőrre. A turmix elkezd habosodni, és már használhatod is a bőröd tisztítására. A tusfürdőkrémet ezután alaposan öblítse le.

Miután megszáradt, észre fogja venni, hogy bőre kevésbé feszül, kellemesen hidratáltnak és sokkal kevésbé száraznak érzi majd. Gyakran nincs szükség újabb hidratálásra.

Készítsen saját tusfürdőt szappanpelyhekből – tippek

  • Ha két-három evőkanálnyi turmixot adsz a fürdőhöz, a termék kiváló fürdőadalékként is használható.
  • Ha gyengéd testradírt szeretnél magadnak készíteni, a tusfürdő elkészítése után adj hozzá két kanál tengeri sót vagy cukrot.
  • Víz helyett használhatsz bőrtípusodnak megfelelő hidrolit is, amely további hidratáló és tisztító hatást biztosít a bőrnek.

Naturseife Dusche

És még egy tipp: a természetes kozmetikumok előállításához kiváló minőségű zsírok, olajok, viaszok és illatanyagok kaphatók a Dragonspice-tól. Itt számos bio minőségű alapanyagot is talál kiváló áron.

A tusfürdővaj a tusfürdőkrém alternatívájaként

A szappanos tusfürdő krém egy igazán nagyszerű DIY kozmetikai termék a bőrápoláshoz és tisztításhoz. Azért olyan nagyszerű, mert gazdag ápolást biztosít a bőrnek zuhanyzás közben, és kizárólag tisztán természetes összetevőkből készül, amelyeket nagyon korlátozott mennyiségben használnak fel. A tusfürdőkrémet különösen télen tudom ajánlani, amikor a hideg és a fűtő levegő miatt a bőr kiszárad. A tápláló tusfürdő használatával megelőzheted a bőr kiszáradását, és az amúgy is száraz és hámló bőrödnek rengeteg olajat és nedvességet biztosítasz.

A tusfürdővaj a tusfürdőkrém szilárd alternatívája. A DIYtusfürdővaj elkészítésének különböző módjai vannak. Én egy olyan tusfürdővaj receptet tettem közzé, amely maradék szappanból, kakaóvajból, sheavajból és mandulaolajból áll. Nagyon hasonlít a DIY tusfürdőkrém recepthez, de szilárd tömb formájában készül. Ez azt jelenti, hogy nincs szükséged tégelyre a tusfürdővajhoz, és a praktikus blokkot egyenesen a zuhany alá viheted.

A tusfürdővajat szappanként is elkészíthetjük. Ehhez egy nagyon magas lúgtartalmú, azaz magas szuperzsírtartalmú szappant főzünk. Ez persze csak azoknak való, akik maguk készítik a szappanokat. Mindenki más jól teszi, ha szappanpelyhekből, zsírokból és olajokból készült DIY tusfürdővajat vagy ezt az olajokból, vízből és szappanból készült tápláló tusfürdőkrémet használja.

Rohstoffe und Zutaten für deine selbst gemachte Kosmetik und DIY Seifen

Ich empfehle immer gerne den

–> Klick direkt zum Shop: Online Shop Dragonspice für Seifensieder und Kosmetikrührer.

Hier erfolgt der Versand schnell, die Auswahl an Fetten, Ölen, Wachsen, ätherischen Ölen, Parfumölen, Kosmetikrohstoffen und Zubehör ist riesig und der Service ist zuverlässig.

Seifen ganz einfach selber machen

Mit dem ebook von naturseife-und-kosmetik erfährst du, wie du Seifen ganz einfach selbst herstellen kannst:

Ganz toll ist auch der Shop von wesentlich. Dort gibt es natürlich Pflanzenöle, Sheabutter, Wachse, Kakaobutter, jede Menge ätherische Öle und vieles mehr:

**Hinweise zu Partnerlinks

**Partnerlinks und ggf. angegebene Preise verstehen sich inkl. Mehrwertsteuer und ggf. zzgl. Versandkosten. Aktuelle Preise und Verfügbarkeit sind bitte direkt über den Verkäufer einzuholen.

Die mit Sternchen (**) gekennzeichneten Verweise sind sogenannte Provision-Links. Wenn du auf so einen Verweislink klickst und über diesen Link einkaufst, unterstützt du aktiv naturseife-und-kosmetik.de – denn ich bekomme von deinem Einkauf eine kleine Provision. Für dich verändert sich der Preis dabei nicht!!

Zu Amazon Empfehlungen: Partner Links / Bilder von der Amazon Product Advertising API

5 Comments

  1. guten morgen,
    habe ein anderes Rezept gemacht. das Ergebnis war leider nicht so toll. Die Haut ist ganz stumpf.
    wie ist es denn mit diesem Rezept? Kann schon jemand berichten?
    Bin dankbar über jedem Kommentar:O)

  2. Hallo,
    ja, das ist schon möglich. Dann sollte die Duschcreme aber schnell verbraucht und kühl gelagert werden.
    LG

  3. Hallo, kann man statt dem Wasser auch Ziegenmilch nehmen?

    FG

    Weißenböck Lisa-Carina

  4. Hallo,
    also Lavendelwasser ist sowei ich weiß ein umgangssprachlicher Ausdruck für das Hydrolat. Also das gleiche. Du kannst normales destilliertes Wasser für die Duschcreme verwenden oder eben ein Hydrolat.
    LG und viel Spaß beim Rühren
    Stefanie

  5. Hallo! Ich muss doch mal kurz fragen… Ist Lavendelwasser und Lavendelhydrolat das gleiche???

    Liebe Grüße aus der Rührküche

Comments are closed.