A barkácskozmetikumokhoz itt egy recept egy egyszerű dezodoráló krémhez. És hogy a házi készítésű terméked jól nézzen ki, ingyenes sablonokat is biztosítok a dezodorcímkékhez. Ezeket letöltheted, kinyomtathatod, majd felragaszthatod a dezodoros tégelyre.
Miért érdemes saját dezodort készíteni?
A normál dezodor spray-k gyakran tartalmaznak olyan anyagokat, amelyek valójában veszélyesek lehetnek: A szilikonok mellett az alumíniumsók is megjelennek összetevőként. Ezek eltömítik a bőr pórusait, és így megakadályozzák, hogy a méreganyagok kiürüljenek a szervezetből. Az alumíniumvegyületek a véráramba is bejuthatnak, és a gyanú szerint elősegítik a mellrák és más daganatok kialakulását. Rengeteg okunk van tehát arra, hogy áttérjünk egy természetesebb, alumínium nélküli termékre. Az ideális megoldás a saját dezodor készítése. Így pontosan tudja, hogy mi van a dezodorban, és a saját bőréhez optimalizálhatja a formulát.
Kérjük, olvassa el az alábbiakban közölt frissítést.
Házi dezodor – egyszerűbb, mint gondolná
Ha nem szeretnéd kitenni a testedet ezeknek a hatásoknak, de mégis szeretnél küzdeni a szagok ellen, néhány lépésben elkészítheted saját dezodorkrémedet! Megakadályozza az izzadtságszagot, és 100%-ban természetes összetevőkből készül. Ráadásul hidratáló hatása is van! Fontos: A házi dezodor nem akadályozza meg az izzadást, de ellensúlyozza a szagok kialakulását. Ezért nem izzadásgátló.
Készítsd el a saját dezodorodat – így csináld!
A házi dezodorkrém receptünk szódabikarbónát és kókuszolajat tartalmaz – ez a két összetevő dezodoráló hatású, azaz megszünteti a kellemetlen izzadtságszagot. A sheavaj kellemes állagot ad a dezodorkrémnek, a jojobaolaj pedig gyengéden és hatékonyan táplálja a bőrt.
- 4 teáskanál szódabikarbóna
- 4 teáskanál kókuszolaj
- 3 teáskanál jojobaolaj
- 2 teáskanál shea vaj
A krémesítő krém elkészítése:
① A shea vajat és a kókuszolajat lassan olvaszd fel egy vízforralóban, alacsony hőfokon, és jól keverd össze.
② Ezután adjuk hozzá a jojobaolajat, és jól keverjük össze a többi zsiradékkal.
③ Most adjuk hozzá a szódabikarbónát: addig keverjük, amíg homogén keveréket kapunk. Ügyeljen arra, hogy az esetlegesen keletkező csomókat összetörje, és mindent alaposan keverjen össze.
④ Öntse a keveréket egy tégelybe vagy konzervdobozba, és hagyja kihűlni. A legjobb, ha a hűtőszekrénybe tesszük.
Az eredmény:
A dezodoráló krém szobahőmérsékleten kellemesen krémes állagú. A dezodor nagyrészt szagtalan, nagyon enyhe kókuszillattal. Megakadályozza a szagok kialakulását az izzadás során, és ideális és mindenekelőtt biztonságos társ a mindennapi használathoz! A dezodoráló krémet egyszerűen az ujjaival vagy egy vattakoronggal viheti fel.
Tipp: Ha illatosítani szeretné a dezodort, használjon természetes illóolajokat. Ezek nemcsak kellemes illatot biztosítanak, hanem természetes módon dezodorálnak is, anélkül, hogy elzárnák a pórusokat és károsítanák a test saját izzasztó tulajdonságait. A házi dezodorokban jól használható illóolajok közé tartoznak a citrusfélék illatai, valamint a zsálya, a rozmaring és a kakukkfű.
Ingyenes címkék a házi dezodorhoz
És most, ahogy ígértük, itt vannak a dezodorcímkék sablonjai. Egyszerűen kattints a nyílra, töltsd le a sablont, majd nyomtasd ki a címkéket a kívánt mennyiségben. A címkéknek az üveg fedelére való rögzítéséhez ideális a kétoldalas ragasztószalag.
[wpfilebase tag=file id=10 /]
Frissítés 09.21
Mára megcáfolták, hogy a dezodorokban lévő alumínium rendkívül káros. A Szövetségi Kockázatértékelési Intézet (BfR) szerint az alumíniumot tartalmazó dezodorok csak kis mértékben járulnak hozzá az alumínium teljes beviteléhez. Nem valószínű, hogy az ilyen termékek napi használata bármilyen káros hatást okozna. Azonban még ha az alumíniumsókat tartalmazó dezodorok nem is olyan károsak, mint feltételezik, érdemes alumíniumsó nélküli termékre váltani. Én személy szerint attól tenném függővé, hogy mennyi izzadságot termelünk. Vannak, akik nagyon keveset izzadnak, ebben az esetben tényleg nem kell alumíniumot tartalmazó dezodor. Vagy kevésbé stresszes vagy hűvösebb napokon válthat alumíniumsók nélküli változatra, és az alumíniumsókat tartalmazó izzadásgátlót használhatja azokon a napokon, amikor nagyobb az izzadás valószínűsége.
Kann ich Sheabutter auch ersetzen?
Danke
Hallo Dagmar,
ja, eine gute Lösung für junge Mädchen – ganz natürlich eben 🙂
Das Deo ist im Kühlschrank einige Monate haltbar, eben so lange, wie auch die einzelnen Rohstoffe haltbar wären. Deine Tochter sollte darauf achten, mit sauberen Fingern in den Tiegel zu gehen, dann ist das Deo mindesten drei Monate haltbar, eher länger.
LG Stefanie
Hallo Stefanie, hört sich toll an. Das wäre eine tolle Lösung für meine 10 jährige Tochter. Wie lange ist das Deo haltbar und muss es im Kühlschrank gelagert werden?
LG Dagmar
Hallo Heidi,
das freut mich 😉
LG Stefanie
Danke für das Rezept. hat super geklappt!
Heidi