INCI: Punica Granatum (gránátalma) magolaj
Gránátalma – az érzéki gyümölcs
A gránátalma a lóromfélék családjába tartozik, virágzáskor egzotikusnak tűnő piros virága van, és gömb alakú, almához hasonló, narancsvörös, akár 12 centiméteres gyümölcsöt fejleszt. A gyümölcsöt sokféleképpen használják: bor vagy szirup készítésére, színezőanyagként vagy ételként. Az érzéki gyümölcsöt hamarosan felfedezték a természetes kozmetikumokban is. Olaj formájában használják, amelyet a gyümölcs magjából vagy magvaiból vonnak ki.
A gránátalmaolaj előállítása és hatása
A gránátalma magolaj vagy gránátalmamagolaj a gránátalmából nyerhető. Az aranysárga, ragacsos olajnak nagyon jellegzetes illata van, és belsőleg táplálékkiegészítőként és külsőleg kozmetikumokban egyaránt használható. Az olajat a szárított gránátalmamagok lágy részének préselésével vagy CO2-kivonással állítják elő. Rendkívül magas arányban tartalmaz punicinsavat, valamint linolsavat és palmitinsavat, amelyek erős antioxidáns tulajdonságokkal rendelkeznek. Ezenkívül nagy mennyiségű flavonoidot és polifenolt mutattak ki az olajban, amelyek különösen regeneráló és védő hatású anyagok.
A gránátalmaolaj felhasználása
A gránátalmamagolaj hatékony fegyver a bőr öregedése elleni küzdelemben, különösen a bőr számára. Az arcbőrre tisztán alkalmazva az érett, száraz bőrt puhává és rugalmassá teszi, fokozza az új sejtek képződését és regenerálja a szöveteket. E tulajdonsága miatt különösen alkalmas a hegek vagy a napégés kezelésére is, bár ebben az esetben nem tisztán kell alkalmazni, hanem ideális esetben esti kankalin-, mandula- vagy kókuszolajjal keverve. A krémek és olajok hatóanyagaként összesen akár 10%-os arányt is képvisel.
Tipp: A gránátalmamagolajat mindig száraz, hűvös és sötét helyen tároljuk. Így több hónapig is stabil marad.
Terjedési tulajdonságok: lassú
Kenési tulajdonság: szárító