Málna – édes kísértés
A málna a rózsafélék családjába tartozó lombhullató cserje. Május-júniusban virágzik, majd rózsaszínű vagy piros bogyókat fejleszt. A málna már az ókor óta ismert gyógynövény, mivel magas C-vitamin-, kálium- és gyümölcssavtartalmának köszönhetően állítólag erősíti a szervezet védekezőképességét és elősegíti a sebgyógyulást.
A málnamagolaj előállítása és hatása
A málnamagolajat málnamagból nyerik, amelyet nagynyomású CO2 szén-dioxidos extrakcióval kezelnek, hogy az értékes olajat előállítsák. Igazi luxustermékről van szó, hiszen egy liter olajhoz több mint 10 kg málnamag szükséges. Ez magyarázza ennek az értékes bőrápoló olajnak a magas árát is.
Az olaj színe a sárgától a barnásig terjed, nagyon zsíros és a málnára jellemző virágos, kellemes illatú. Az emberi szervezet számára létfontosságú telítetlen zsírsavak rendkívül magas aránya támogatja a bőr nedvességmegtartó képességét, szabályozza a faggyútermelést és támogatja a bőr rugalmasságát.
A málnamagolaj használata
Közvetlenül a bőrre alkalmazva a málnamagolaj véd a szabad gyökök ellen, így támogatja a bőr természetes védőgátját. Az értékes olajat gyakran a bőr „fiatalság kútjaként” emlegetik, mivel ellensúlyozza a ráncokat és feszesíti a bőrt. Az olaj megvédi a bőrt a káros napfénytől is, mivel természetes fényvédő faktorral rendelkezik.
A málnamagolaj nemcsak külsőleg, hanem belsőleg is használható a konyhában. Nagy mennyiségben tartalmaz alfa-linolénsavat, amelynek a modern táplálkozástudományi kutatások szerint a táplálkozási szokásaink között az első helyen kellene állnia.
Vigyázat: Az olajat hűtőszekrényben kell tárolni, hogy meghosszabbítsuk az eltarthatóságát.