Szappan recept: Gyógynövényes szappan agyaggal a hibás bőrre

Készíts saját szappant a foltos és zsíros bőrre

Seife mit Tonerde
Seife mit Ghassoul

Az agyagos gyógynövényszappan jó arc- és testszappan a tisztátalan, zsíros bőrre. A gyógynövényes szappan receptjét és elkészítési útmutatóját itt találod.

Gyógynövényszappan agyaggal és növényi olajokkal

A pórsáfrányolaj az agyaggal készült gyógynövényes szappan receptjének egyik összetevője. Összetételének és nem zsíros, könnyű állagának köszönhetően a sáfránymagolaj ideális a foltos és zsíros bőr kezelésére. Az olaj nem nehezíti el a bőrt, és nem hagy zsíros fényt. Mindenki, aki saját szappant szeretne készíteni, és ki akarja elégíteni a foltos , zsíros bőr igényeit, hasznát veheti a sáfránymagolajnak, mint alapolajnak. Használható arcszappanokhoz és zsíros bőrre és fejbőrre való samponszappanokban .

A szappanreceptben említett kókuszolaj enyhén zsírtalanító hatású, és bőséges habot is képez. Ezeket a habhegyeket egy kis ricinusolajjal stabilizálhatjuk. Néhányan azonban még mindig bőrhibákkal reagálnak a kókuszolaj használatára. A babassu olaj, amelynek alacsony a komedogén szintje, ezért nem kedvez a pattanásoknak, ezért a nagyon hibás bőrre is használható.

Azolívaolaj megkönnyíti a gyulladás és az irritáció elmúlását, és a szappant is keményebbé teszi. Ez különösen fontos, mivel a ricinusolaj és a sáfránymagolaj is meglehetősen lágy természetes szappanokat eredményez.

Mivel a szappan a pattanások és pattanások ellen hivatott segíteni, szükségünk van néhány illóolajra is, amelyek gyulladáscsökkentő és nyugtató tulajdonságaikról ismertek. A levendulaolaj megnyugtatja a gyulladt bőrt, és a friss borsmentaolajjal és a bergamottolajjal együtt nagyon kellemes illatot ad a szappannak. Az olajválaszték és a gyulladáscsökkentő illóolajok mellett természetes agyagot is adunk a szappanhoz. Az agyag képes felszívni a bőrből az olajat, ezért különösen jót tesz a zsíros bőrnek.

Gyógynövényes szappan receptje a foltos bőr ellen

  • 300 g kókuszolaj
  • 200 g pálmaolaj
  • 200 g olívaolaj
  • 175 g repceolaj
  • 100 g pórsáfránymagolaj
  • 25 g ricinusolaj
  • NaOH (kb. 7% UF) A NaOH mennyiségét kérjük, számítsa ki saját maga (figyelembe véve az esetlegesen kicserélt zsírokat és olajokat)
  • 310 g jéghideg vagy fagyasztott víz
  • Kb. 20 g levendula illóolaj
  • Kb. 5 g bergamott illóolaj
  • Kb. 5 g borsmenta illóolaj
  • 1,5 halmozott evőkanál ghassoul agyag

Készítsd el a saját szappanodat – így kell csinálni

Mint mindig, most is feltételezem, hogy van tapasztalatod a saját szappankészítésben, és ismered a biztonsági szabályokat. Ha még soha nem készítettél magadnak szappant, akkor először töltsd le az e-könyvemet, és előzetesen alaposan tájékozódj.

  1. Ha még nem készítettél keveréket, akkor először mérd ki az illóolajokat, és keverd össze őket. Az egyes összetevőknek most már legalább egy kis ideje van arra, hogy összekeveredjenek.
  2. Most a pálmaolajat és a kókuszolajat mérjük ki egy serpenyőben, majd alacsony hőfokon olvasztjuk fel. A maradék olajokat ezután közvetlenül hozzáadhatjuk. Tegye félre a serpenyőt a zsír/olaj keverékkel, és most fordítsa figyelmét a lúg elkészítésére. Ne feledje: először a víz, majd a lúg!
  3. Ideális esetben jégkockákat használjon a lúg elkeveréséhez. Így elkerülhető az irritáló gőz, és a lúg gyorsabban lehűl.
  4. Most készítse elő az összes szappanformát, és bélelje ki őket sütőpapírral. A ghassoul agyagot is ki lehet mérni és elő lehet készíteni.
  5. Most adjuk hozzá a kihűlt lúgot a zsírokhoz, és a szokásos módon keverjük össze az egészet. Amikor a szappankeverék kissé besűrűsödött, belekeverhetjük az illóolajokat.
  6. A szappanragasztó egy részét (kb. 1/3-át) vegyük ki, és színezzük be a ghassoul agyaggal. Kérjük, alaposan keverje össze, és használjon botmixert, különben hamar csúnya csomók maradnak.
  7. Öntse a maradék 2/3-át a mellékelt formákba. Most már lehet márványozni a sötét színű szappankeverékkel. Alternatívaként használhatja a cserépmárványozási technikát is.
  8. Miután a szappanragasztót a szappanformákba öntöttük, fedjük le őket fóliával és szigeteljük le. A szappant gondosan szigetelje le, és hagyja pihenni legalább 24 órán át. Kívánatos a gél fázis!
  9. A formázás után feldarabolhatja, és további 4-6 hétig hagyhatja érlelődni.

Készítsen saját szappant a hibás és zsíros bőrre – Szappanreceptek

Egyébként már közzétettem néhány további szappanreceptet, amelyek ideálisak a hibás bőrre, a zsíros és kombinált bőrre, valamint a pattanásos bőrre. Nézd meg a friss uborkás sz appan receptjét joghurttal, próbáld ki a gyulladáscsökkentő gyógynövényes szappanomat, vagy forrald ki a levendulás rozmaringos szappant.

Rohstoffe und Zutaten für deine selbst gemachte Kosmetik und DIY Seifen

Ich empfehle immer gerne den

–> Klick direkt zum Shop: Online Shop Dragonspice für Seifensieder und Kosmetikrührer.

Hier erfolgt der Versand schnell, die Auswahl an Fetten, Ölen, Wachsen, ätherischen Ölen, Parfumölen, Kosmetikrohstoffen und Zubehör ist riesig und der Service ist zuverlässig.

Seifen ganz einfach selber machen

Mit dem ebook von naturseife-und-kosmetik erfährst du, wie du Seifen ganz einfach selbst herstellen kannst:

Ganz toll ist auch der Shop von wesentlich. Dort gibt es natürlich Pflanzenöle, Sheabutter, Wachse, Kakaobutter, jede Menge ätherische Öle und vieles mehr:

**Hinweise zu Partnerlinks

**Partnerlinks und ggf. angegebene Preise verstehen sich inkl. Mehrwertsteuer und ggf. zzgl. Versandkosten. Aktuelle Preise und Verfügbarkeit sind bitte direkt über den Verkäufer einzuholen.

Die mit Sternchen (**) gekennzeichneten Verweise sind sogenannte Provision-Links. Wenn du auf so einen Verweislink klickst und über diesen Link einkaufst, unterstützt du aktiv naturseife-und-kosmetik.de – denn ich bekomme von deinem Einkauf eine kleine Provision. Für dich verändert sich der Preis dabei nicht!!

Zu Amazon Empfehlungen: Partner Links / Bilder von der Amazon Product Advertising API